שאלות נפוצות על קורקינטים חשמליים

למה לי קורקינט חשמלי ולא אופניים חשמליים?

היתרון העיקרי של קורקינט חשמלי על פני אופניים חשמליים הוא המשקל הנמוך שלו והיותו כלי תחבורה קומפקטי שניתן לקפל ולקחת איתך לכל מקום. מקטין משמעותית את הסיכוי לגניבה. חסרונותיו הם מחירו היקר יחסית, פחות יציב ופחות בטוח לרכיבה.

כמה זמן הקורקינט החשמלי קיים?

קורקינט זהו כלי דו גלגלי ללא כיסא, שנועד לעמוד עליו ולנוע בעזרת דחיפה עם הרגל. הוא למעשה קיים כבר עשרות שנים. עם התפתחות האופניים החשמליים בעולם, החל להתפתח גם תחום של קורקינט עם מנוע חשמלי והחל להופיע גם בישראל בשנים האחרונות.

כמה זה יעלה לי ומה כדאי לבחור?

קיימים בארץ סוגים שונים של קורקינטים חשמליים והמבחר גדול. טווחי המחירים של קורקינט חשמלי יכולים לנוע בין 3000 ₪ ואף יכולים להגיע ל 15,000 ₪ ויותר. לדגמים השונים יש הבדלים רבים ביניהם, החל ממחיר, משקל, איכות ואחריות היצרן. אתר זה יעזור לכם, ע"פ קריטריונים שונים למצוא את הקורקינט המתאים לכם.

איזה סוגים של קורקינט חשמלי קיימים בשוק?

קיימים בשוק הישראלי לא מעט סוגים של קורקינטים חשמליים. חלקם משמשים כ"צעצוע" לילדים קטנים אך רובם מיועדים לשימוש יומיומי ככלי תחבורה למבוגרים. בכדי להקל עליכם סיווגנו את שלל הקורקינטים ל-3 קטגוריות שונות:

  1. על פי גיל:
  2. על פי טווחי נסיעה:
  3. על פי גודל ומשקל של הקורקינט:

מה המשמעות של אמפר (מסומן ב Ah) מבחינת הביצועים של הקורקינט החשמלי?

באופן כללי, ככל שהסוללה בעלת אמפר גבוה יותר, הקורקינט יהיה מסוגל לפעול זמן רב יותר, ולכן היכולת שלו לפעול ברצף משתפרת, כלומר טווח הנסיעה עולה.

מה המשמעות של מתח הסוללה (מסומן ב V) מבחינת הביצועים של הקורקינט החשמלי?

באופן כללי, ככל שהקורקינט החשמלי מצויד בסוללה עם מתח גבוה יותר, המהירות והעצמה שלו תיהיה חזקה יותר. זה יתבטא במהירות המירבית, יכולת הסחיבה, יכולת האצה והתמודדות עם נסיעה במשטחים שאינן מישוריים.